Selamun aleyküm gençler. Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Bende iyiyim çok şükür. Bu ayın sonunda belli olacak olan askerlik durumumu bekliyorum. Büyük ihtimalle önümüzde ki ay içerisinde askerde olmuş olacağım. Dualarınızı eksik etmeyin inşaallah.

Yine önümüzde ki ay yapılacak olan abimin düğününe de askerlik sebebiyle katılamayacağım. Bu durumu babamın bir hatırasıyla anlatmak istiyorum.

Battal dedem düğün esnasında ahırın çatısından düşmüş… Böyle ahırların sonuna küçük bir pencere konulur. O pencereden kürekle ahırda oluşan hayvan pislikleri kürekle dışarıya atılır ve orada biriktikten sonra tezek yapmak için başka yere taşınır. İşte dedemin düştüğü yerde tam orasıymış. Herkes düğünü bırakıp Battal dedemin başına toplanınca, düğünün bölünmesini istemeyen Battal dedem şöyle demiş,

– Bende sorun yok siz devam edin yumuşak yere düştüm ben.

Mutfakta otururken babam bunu anlattı biraz dolandı bana dedi ki “Cihat oğlum bunu da yaz”. Zaten aklıma bunu çoktan not etmiştim. Böyle bir olayı kaçırabilir miydim? Böyle bir yaşanmışlığı…

Ve işte bunun gibi… Biz de gidince askere anlayacağız yumuşak yere mi düştük sert yere mi. Ama siz endişelenmeyin. Düştük ama panik yok.

“Duğün” devam ediyor.

Cihat KUTLUCA

Bu Yazıyı Beğendin Mi?