Breaking News
Home / Diğer / The Dark Knight Replikleri (Film Yorumu) Henüz derecelendirme yok.

The Dark Knight Replikleri (Film Yorumu)

Dün bu filmi uzun bir aradan sonra ikinci kez izledim. Filmi izlemeyenler ve çok uzun zaman önce izleyenler için (tekrar) izlemelerini öneririm. Hızlı senaryosu ile temposunu hiç kaybetmeyen bir suç ve aksiyon filmi. Filmi izlemeden önce joker karakterine ait bir kaç özellikten ve replikten bahsedeyim.

joker brightFilmi izledikten sonra çok garip olarak filmin kahramanı Batman’dan daha çok Joker karakterine empati duyabilirsiniz. Kötü karakteri canlandıran Joker karakteri toplumsal açıdan tehlikeli birisi olsada aslında bazı yargılarının hepimiz açısından doğru olduğu gerçeğinden kendimizi alamıyoruz. Joker karakteri aslında tam kötü ile doğrunun birleştiği bir noktada bulunuyor.

Filme olan heyecanınızın gitmesinin aksine sizi daha da meraklandıracak ve teşvik edecek bazı replikerlerden ve filmdeki bir sahneden bahsedeyim. Filmin bir bölümünde Joker kendi eline geçirdiği ve suçlulara ait bir oda dolusu parayı yakıyor. Ve şöyle diyor:

– Tek derdiniz para. Bu şehir daha kaliteli suçluları hak ediyor!

Joker karakterine ait bazı replikler:

Joker: Benim inandığım şeye göre, insanı öldürmeyen şey, onu tuhaflaştırır.

Joker: Sence ben plan yapabilecek biri miyim? Ne olduğumu biliyor musun, arabaları kovalayan bir köpeğim. Arabayı yakalasam ne yapacağımı bilemem. Anladın mı? Ben sadece yaparım… Mafyanın planları olur, polislerin planları olur, Gordon’ın planı olur, onların hepsi de komplocudur. Durmadan küçük dünyalarını kontrol etmeye çalışırlar. Ben komplocu değilim. Komploculara bir şeyleri kontrol etmeye çalışmanın ne kadar zavallı olduğunu gösteriyorum.

joker film yorumlariJoker: Benim babam ayyaşın ve ayrıca itin tekiydi. Bir gece her zamankinden daha fazla tırlattı. Annem mutfak bıçağına davrandı. Babam bundan hiç hoşlanmadı. Ben seyrederken annemi bıçakladı ve bu arada da kahkahayla gülüyordu. Gülerken elinde bıçakla bana döndü ve dedi ki: Neden bu kadar ciddisin sen ? Bıçakla peşime düştü ve neden bu kadar ciddisin sen ve bıçağı ağzıma soktu. Yüzüne bir gülücük konduralım evlat veee neden bu kadar ciddisin sen

Joker: Bu yüzüm nasıl oldu biliyor musun? -Bir zamanlar karım vardı. Çok güzeldi. Çok endişelendiğimi, daha fazla gülmem gerektiğini söylerdi. Kumar oynadı, tefecilere borçlandı. Yüzünü doğradılar. Ameliyat için paramız yoktu, buna dayanamıyordu. Onu tekrar gülerken görmek istiyordum. Yaralarını umursamadığımı bilmesini istiyordum. Bende ağzıma bir jilet soktum ve bunu yaptım. Sonra karım bana bakmaya dayanamadı ve beni terk etti.

Filmi buradan türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Bu Yazıyı Beğendin Mi?

joker replikleri Kara Şövalye film yorumları Kara şövalye replikleri The Dark Knight film yorumlari The Dark Knight joker karakteri The Dark Knight joker replikleri

About Cihat KUTLUCA

23.05.1992 Mersin doğumludur. İlk/Ortaokul, Lise ve Üniversite’yi Sivasta okudu. Şimdi Erzurum’da Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmenliği yapmaktadır.
Previous Bombaların Gölgesinde
Next Neden Yalnızım!

Check Also

Pardon Replikleri (Film Yorumu)

2004 de yayımlanan filmin yorumunu 2017 de yapmak biraz garip gelebilir. Fakat geçen 13 seneyi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir